Полша си гарантира, че остава начело на квалификационна група D по пътя към Евро 2016, след като постигна категорично 4:0 при визитата си на Грузия. Макар че през първото полувреме момчетата на Адам Навалка не бяха достатъчно убедителни най-вече пред гола, след почивката нещата набързо поеха в очакваната посока.

Предвождани от своята голяма звезда Роберт Левандовски, поляците опитаха да натиснат рано в двубоя, но стигнаха само до няколко преки свободни удари ред вратата на Гиорги Лориа.

В 17-ата минута дойде и най-добрият шанс за гостите през първата част, като първо Аркадиуш Милик нацели гредата, а при пита за добавка Камил Гросицки също разклати седемметровата рамка.

След почивката Полша най-накрая успя да открие. В 51-ата минута Себастиан Мила центрира от корнер, Гжегош Криховяк отклони с глава към Камил Глик и централният бранител отблизо опъна мрежата на Грузия.

Десет минути по-късно отново центриране от корнер позволи на Роберт Левандовски да обстрелва опасно, ала изпълнението му с глава прелетя на сантиметри в аут.

Статичните положения продължиха да носят опасност за Лориа и в 71-ата минута Криховяк удвои. Резервата Мачей Рибус центрира от пряк свободен удар, а този път Глик върна услугата на своя съотборник, като свали с глава към Криховяк и играчът на Севиля отблизо нямаше как да сбърка.

Две минути по-късно Мила реши всичко с фантастичен удар от границата на наказателното поле. Неговият асистент за това попадение – Милик пък оформи крайния резултат в добавеното време след асистенция на Роберт Левандовски.

Така "дружина полска" събра 10 точки от първите си четири мача и единствено Ирландия може да се изравни с поляците, ако по-късно тази вечер победи Шотландия. Грузия остава на предпоследното 5-о място с 3 точки в актива си.