Отборът на Уелс пропусна първия си шанс за предсрочно класиране на Евро 2016, след като в мач от квалификационна група В завърши 0:0 с гостуващия Израел. Домакините имаха достатъчно положения да решат мача в своя полза, но този път нямаха късмет, а пък и вратарят на гостите Офир Марциано изигра чудесен мач и се отличи със страхотни намеси.

Мачът стартира обещаващо за домакините, които в 9-ата минута имаха повече от отличен шанс да открият резултата. Централният нападател Анди Кинг получи подаване в наказателното поле и веднага стреля ниско до лявата греда. Вратарят Офир Марциано направи хубаво спасяване и изби, а Аарън Рамзи направи непростим пропуск при добавката с глава, като не можа да уцели вратата.

Пропускът като чели скова леко „драконите“, а въпреки горещата продкрепа на феновете, напрежението от шанса за преждевременно класиране във финалите също си пролича в играта им.

Така полувремето приключи без други кой знае колко чисти възможности. След почивката Уелс отново тръгна в атака и в 59-ата минута Гарет Бейл бе на сантиметри да се разпише от фаул. Звездата на Реал Мадрид изпълни чудесно пряк свободен удар от около 19-20 метра, а топката почти облиза напречната греда.

Четири минути по-късно Анди Кинг изтърва още един шанс да се разпише. Този път футболистът на Лестър засече центриране от корнер с глава, ала Марциано за пореден път спаси мрежата си.

Върховната изява на стража дойде три минути преди последния съдийски сигнал, когато Гарет Бейл отправи страховит шут към долния ляв ъгъл, а Марциано демонстрира светкавични рефлекси, за да избие.

Дълбоко в добавеното време бранителят Саймън Чърч успя да порази целта с глава, но радостта му трая кратко, тъй като арбитрите отмениха попадението заради засада.

Така Уелс остава начело на групата с 18 пункта, докато Израел е трети с 13 точки с преднина от 4 пред четвъртия Кипър.