Евроквалификацията между Сърбия и Албания, на стадион „Партизан“ в Белград бе прекратена в 41-та минута при резултат 0:0 след голям скандал, който бе предизвикан от страна на гостите.

В 41-та минута над стадиона се появи малък безпилотен самолет, който бе окичен със знамето на Албания.

Това предизвика футболистите на Сърбия, които се опитаха по всякакъв начин да стигнат до знамето. Стефан Митрович успя да хване знамето и да го свали.

След това няколко футболисти на Албания тръгнаха към Митрович в опит да вземат знамето. На терена стана хаос.

Съдията Мартин Аткинсън прекъсна веднага срещата и двата отбора се прибраха в съблекалните.

Няколко привърженици нахлуха на терена и нападнаха албанските футболисти, докато те тичаха към тунела.

След това се проведе среща между представителите на УЕФА, сърбите и албанците, но гостите отказаха да излязат и срещата бе прекратена.

Сръбските национали и реферската бригада от Великобритания бяха готови мачът да бъде подновен, но албанците отказаха да излязат на терена.

Така по всичко личи, че албанците ще бъдат наказани, но тепърва предстои УЕФА да се произнесе по случилото се на стадион "Партизан" в Белград.