В контролна среща в подготовка за участие на Евро 2016 тимовете на Уелс и Северна Ирландия не се победиха и завършиха наравно 1:1. Гостите откриха резултата в 59-ата минута чрез Каткарт, а домакините стигнаха до равенството с попадение от дузпа в края на двубоя.

Домакините владееха топката в повечето време на първата част, но това превъзходство не даваше необходимия резултат. В 21-ата минута Котърил пробва мерника си, но не успя да преодолее вратаря на гостите.

Северноирландците се справяха доста успешно в отбрана и не позволяваха на съперниците да стигат до опасности за гол.

В същото време през втората част Северна Ирландия успя да открие резултата. В 59-ата минута на двубоя Каткарт се разписа от 11 метра и матира влезлия на почивката вратар на домакините Уорд.

Домакините отвърнаха с удар на Котърил в 70-ата минута, който попадна право в ръцете на вратаря. В последните минути на срещата домакините опитаха да стигнат до изравняването и го сториха, след като в 89-ата минута Макоули фаулира Чърч, който се разписа от бялата точка за 1:1.