Турция направи решаваща крачка към класиране за Европейското първенство във Франция, след като постигна изключително важна победа с 2:0 като гост на Чехия в мач от група „А“.

Националният селекционер на Чехия Павел Върба даде почивка на голяма част от своите основни футболисти.

Турция отбеляза гол още в 6-та минута чрез Ченк Тосун, но попадението не бе зачетено заради засада.

Йозеф Шурал стреля опасно в 42-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на Бабаджан.

Турция поведе с 1:0 в 62-та минута след гол от дузпа на Селчук Инан.

Гостите продължиха да доминират и в 70-та минута след удар на Волкан Шен топката срещна гредата.

Турция удвои своята преднина в 80-та минута, когато Арда Туран асистира за попадението на Хакан Чалханоглу.

В добавеното време на срещата Мехмет Топал стреля опасно, но Томаш Вацлик спаси.

В последните мачове от групата Турция приема Исландия и при победа дори може да си осигури директно класиране за Европейското първенство.

Холандия е домакин на Чехия, но „лалетата“ трябва да разчитат единствено на загуба на Турция, за да си осигурят класиране за баражите.