Северна Ирландия продължава да диша във врата на лидера в своята евроквалификационна група F Румъния след като победи Финландия с 2:1 в петия кръг и записа 12-а точка в актива си. Румънците имат една повече – 13 след успеха си над Фарьорските острови.

Отборът на Северна Ирландия падна от Румъния, а преди това победи Гърция в последните си двубои от евроквалификациите, докато финландците записаха поражения от Унгария и Румъния в последните си два мача от групата.

Доманите победиха благодарение на два гола през първото полувреме на Кайл Лафърти в 33-ата и 38-ата минута. Лафърти вече има пет гола в евроквалификациите. Първият гол падна след изпълнение на пряк свободен удар изпълнен от Оливър Норууд, при който топката бе избита, но той върна с глава към наказателното поле, а Лафърти засече и вкара красиво от воле за 1:0 в 33-ата минута. Само пет минути по-късно Кайл Лафърти отново реализира, като засече с глава пас на Конър Маклъглин и насочи топката в ъгъла на мрежата на Храдецки.

Ирландците имаха преимущество в двубоя, като на Лукас Храдецки на няколко пъти му се наложи да спасява вратата си. Домакините отправиха 10 удара в очертанията на вратата на съперника срещу само 4 за финландците.

Северна Ирландия  Финландия

източник: БГНЕС

Още в 14-ата минута Гарет Макоули стреля опасно, а в 26-ата същото направи и Нийл Макджин. След почивката домакините пропуснаха чудесна възможност за трети гол в 55-ата минута след изстрел на Джейми Уорд, а пет по-късно Сакари Матила пропиля една от малкото възможности за госите, след като ударът му бе блокиран.

В първата минута на добавеното време на мача обаче Финландия все пак успя да намали с гол на влезлия като резерва Берат Садик, който добави топката след изстрел на Еремено и от близко разстояние порази стража на домакините Рой Керъл за крайното 2:1 в полза на Северна Ирландия. Това бе първи гол в международна среща за финландския национал с албански корени Садик.

Стартови състави:

Северна Ирландия: Рой Керъл, Конър Маклъглин, Гарет Макоули, Джони Еванс, Крис Беърд, Стивън Дейвис, Крис Брънт, Оливър Норууд, Джейми Уорд, Нийл Макджин, Кайл Лафърти

Финландия: Лукас Храдецки, Себастиан Сорса, Никлас Мойсандер, Йере Уронен, Йоона Тойвио, Роман Еременко, Тим Спарв, Сакари Матила, Александер Ринг, Каспер Хамалайнен, Теему Пуки