Националният тим на Русия записа комфортна победа с 3:0 над Литва в контрола, играта на стадион „Откритие Арена“ в Москва. Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от атентата в Брюксел и разбилия се самолет в руския град Ростов на Дон.

Резултатът в мача бе открит в края на първата част, когато полузащитникът Фьород Смолов реализира за домакините. През втората част „сборная“ реализира нови две попадения, дело на Александър Головин и Денис Глушаков, съответно в 61-ата и 72-ата минути.

На 29-ти март Русия гостува на домакина на Евро 2016 Франция на „Стад де Франс“ в предградието Сент Дени във френската столица.

В друга контрола от днес Унгария и Хърватия не успяха да излъчат победител, завършвайки при резултат 1:1.Головете в мача бяха дело на Манджукич за гостите и Джуджак за домакините.