Румъния се класира за Европейското първенство във Франция, след като спечели с 3:0 като гост на Фарьорски о-ви последния си мач от група „F“.

Футболистите на Лудогорец Козмин Моци и Клаудиу Кешеру останаха на резервната скамейка, като единствено Андрей Препелица влезе в игра в 88-та минута.

Много силен за румънците направи Константин Будеску, който е трансферна цел на българския шампион.

Румънците поведоха в резултата още в 4-та минута, когато Разван Рац подаде към Будеску, който с премерен удар вкара за 1:0.

Будеску вкара своя втори гол в срещата в добавеното време на първата част след асистенция на Попа.

Румъния отбеляза трети гол в 83-та минута дело на Максим.

Така Румъния завърши на второ място в групата с 20 точки и се класира за Евро 2016.

В другия мач от групата Северна Ирландия завърши 1:1 при гостуването на Финландия.

Каткарт откри резултата за гостите в 31-та минута, но Аражури изравни резултата в 87-та минута.

Северна Ирландия завърши на първо място в групата с 21 точки.