Нападателят на Ирландия Роби Кийн записа историческо постижение, като реализира хеттрик за победата над Гибралтар със 7:0 в европейска квалификация.

Кийн вкара три гола в рамките на 12 минути в началото на мача и стана най-резултатният футболист в историята на квалификациите за европейски първенства.

Кийн има 21 гола в евроквалификациите, включително баражи, следван от Хакан Шукюр (Турция) с 20 и Йон Дал Томасон (Дания) с 19.

Хеттрикът на нападателя е и най-бързият в историята на евроквалификациите, като подобри досегашното постижение на Марко ван Бастен, който вкара три гола на Малта преди 24 години в рамките на 23 минути.

34-годишният нападател на Лос Анджелис Галакси е и първият играч, който има три хеттрика за Ирландия./БТА