Румъния остава начело в група F на европейските квалификации, след като записа четвърта победа в битката за първенството на Стария континент през 2016-а година. Румънците се справиха с Фарьорските острови със скромното 1:0 в петия си двубой в групата, като освен четирите успеха имат и едно равенство. Вече с 13 точки в актива си Румъния запази преднината си пред втория Северна Ирландия, който вече е с 12 точки.

Румънците биха именно Северна Ирландия в предишния си двубой в евроквалификациите, а Фарьорите паднаха от Унгария, но биха Гърция с 1:0 в последния си двубой в групата през ноември. Сега обаче не успяха да повторят успеха си и отстъпиха на по-агресивния си съперник.

Попадението за домакините отбеляза Клаудиу Кешеру, който релизира в 21-ата минута за 1:0. При пряк свободен удар, изпълнен от Александру Максим топката се отби от стената, удари се в гредата, а Кешеру бе най-съобразителен и реализира за Румъния. Защитникът на българския шампион Лудогорец Козмин Моци остана на резервната скамейка.

Румъния  Фарьорски острови

източник: БГНЕС

Домакините имаха пълно превъзходство срещу по-непретенциозния си противник. Още в 6-ата минута Кешеру пробва мерника си, но вратарят Ниелсен спаси. До почивката румънците пропиляха още няколко шанса да вкарат втори гол, като Пап, Максим и Русеску пропуснаха удобни възможности.

През второто полувреме Румъния продължи да обстрелва вратата на Фарьорските острови, но без успех. В 51-ата минуа Раул Русеско пропусна целта, а в 65-ата същото направи и Александру Максим. Голмайсторът Клаудиу Кешеру също пропиля добър шанс за втори гол в двубоя в 78-ата, след като нацели гредата.

Девет минути преди края на редовното време Максим отново пробва да реализира второ попадение, но без успех.

Румънците оправиха шест удара в очертанията на вратата на съперника и общо 11 пъти острелваха стража на Фарьорите Ниелсен, докато гостите само един път стреляха в очертанията на вратата пазена от Костел Пантилимон.

Стартови състави:

Румъния: Пантилимон, Пол Пап, Разван Рац, Влад Чиричеш, Драгош Григоре, Михай Пинтилий, Лучиан Санмартеан, Александру Максим, Раул Русеску, Клаудиу Кешеру, Адриан Попа

Фарьорски острови: Ниелсен, Давидсен, Грегерсен, Натестад, Фаеро, Йофан Давидсен, Ватхамар, Олсен, Якобсен, Холст, Едмундсон