Първите ден на UEFA EURO 2016 с три мача в него донесе горещи емоции на феновете.

Всичко започна с братския сблъсък между Швейцария и Албания, който завърши с минимален успех за "кръстоносците" с 1:0, а дебютантът на еврофинали може да се чувства горд от представянето си.

Уелс и Словакия сътвориха много интересен двубой, в който островитяните се наложиха с 2:1. Гарет Бейл с перфектно изпълнение от пряк свободен удар даде аванс на Уелс преди резервата Ондрей Дуда да изравни в 61-ата минута. 20 минути по-късно обаче друга резерва в лицето на Хал Робсън-Кану донесе трите точки за своята страна.

Най-интересното бе оставено за десерт - Англия срещу Русия. "Трите лъва" имаха предимство и изглеждаха победители след гола от статично положение на Ерик Дайър. В самия край обаче момчетата на Рой Ходжсън бяха попарени след попадение на Василий Березуцки в добавеното време.

Вижте всичко най-интересно от ден 2 на UEFA EURO 2016 във видеото.