Испания записа 7-а победа в квалификациите за Евро 2016, след като надигра Македония с 1:0 като гост в мач от група С. Единственото попадение в двубоя вкара Хуан Мата в 8-ата минута на срещата.

Мата откри резултата в 8-ата минута, след като при опит да центрира успя да изненада вратаря на македонците Панчовски.

В 19-ата минута Касорла и Силва разиграха добре след изпълнение на корнер, но вратарят на домакините се справи.

Испанците не си даваха зор, а домакините въпреки напъните си нямаше как да затруднят Де Хеа. В 42-ата минута Карвахал нацели гредата, след като ритна топката по посока вратата на Панчовски, а тя нацели гредата.

През втората част в 54-ата минута Иско стреля, топката се удари в Шиков и можеше да влезе във вратата, но това не стана.

Малко по-късно домакините пробваха добра атака, но до гол така и не се стигна.

Пако Алкасер вкара топката във вратата на домакините в 71-ата минута, но попадение не беше зачетено, тъй като имаше засада.

Така в крайна сметка Испания спечели и заема първото място в група С с актив от 21 точки.

Македония е на последното място с едва 3.

В друга среща от тази група Беларус победи Люксембург с 2:0 с попадения на Гордейчук в 34-ата и 62-ата минута и заема 4-ото място в групата със 7 точки.

Словакия и Украйна не излъчиха победител и завършиха 0:0. Словаците са втори в групата с 19 точки, а Украйна са на 3-ото място с 16.