Унгария започна с победа участието на Европейското първенство във Франция. „Маджарите“ се наложиха с 2:0 в мача срещу Австрия от група „F“ на турнира. Австрийците продължават да бъдат без спечелена точка при участията си на европейските финали.

Определете играча на мача ТУК!

Двубоят започна много обещаващо за австрийците, които можеха да поведат още в 1-та минута, когато Дейвид Алаба отправи хубав диагонален удар, а топката срещна левия стълб на вратата на Кирали.В 11-та минута Алаба отправи нов далечен удар, но Кирали внимаваше и спаси.

В 37-та минута Марк Янко свали топката с глава към Златко Юнузович, който отправи хубав удар, но Габор Кирали спаси.Пет минути по-късно Арнаутович подаде към Харник, който направи невероятен пропуск, след като се подхлъзна и не уцели топката.

Балаш Джуджак получи хубав извеждащ пас в 44-та минута и изскочи на чудесна ситуация, но ударът му премина встрани от вратата на Алмер

Първото попадение в срещата падна в 62-та минута, когато Ласло Клейнхеслер направи двойно подаване с Адам Салай, който изскочи сам срещу Роберт Алмер и с удар под плонжа на вратаря изпрати топката в мрежата.

Австрия остана с човек по-малко на терена, след като в 67-та минута Александър Драгович получи втори жълт картон заради нарушение срещу Тамаш Кадар.

Унгария отбеляза втори гол в 88-та минута. Тамаш Пришкин пусна отличен извеждащ пас към Золтан Щибер, който излезе сам срещу Роберт Алмер, след което технично го прехвърли и вкара топката в мрежата.

В добавеното време на мача Марко Арнаутович отправи хубав удар по посока на вратата на Унгария, но Габор Кирали спаси.

Така Унгария започна с победа участието си на Европейското първенство.

Австрия: 1. Роберт Алмер, 17. Флориан Клайн, 3. Александър Драгович, 4. Мартин Хинтерегер, 5. Кристиан Фукс, 7. Марко Арнаутович, 8. Дейвид Алаба, 14. Юлиан Баумгартлингер, 11. Мартин Харник,10. Златко Юнузович, 21. Марк Янко;

Унгария: 1. Габор Кирали, 5. Атила Фиола, 20. Рихард Гузмич, 2. Адам Ланг, 4. Тамаш Кадар, 10. Золтан Гера, 11. Кристиан Немет, 8. Адам Наги, 15. Ласло Клайнхайзлер, 7. Балад Джуджак, 9. Адам Салай.