Голямата звезда на Португалия Кристиано Роналдо поиска дузпа след изтичането на половин час от мача с Полша от четвъртфинала с Полша. Тогава резултатът все още беше 1:0 за "дружина полска".

В 30-та минута той влезе в борба със защитника на противника Михал Паздан. Звездата на Реал Мадрид се строполи в наказателното поле и после вдигна умолително ръце към рефера в търсене на най-тежкото наказание.

Съдията Феликс Брих си замълча, но повторенията показаха, че португалецът е отнесъл един лакът в гърба. Съотборниците му също наобиколиха германския арбитър и искаха дузпата да е факт.

Имаше ли основание Брих да я отсъди или постъпи по възможно най-коректния начин в тази ситуация, преценете сами, като изгледате прикаченото видео.