Полша стартира с победа участието си на Европейското първенство във Франция. Поляците спечелиха с минималното 1:0 срещу Северна Ирландия в мача, който се игра на „Алианц Ривера“ в Ница. Единственото попадение в срещата отбеляза Аркадиуш Милик в 51-та минута. По този начин Полша записа първа победа на европейски първенства.

ОПРЕДЕЛЕТЕ ИГРАЧА НА МАЧА ТУК!

Полша имаше тотална доминация през първото полувреме, но така и не успя да отбележи гол във вратата на Северна Ирландия.

Първата възможност в мача се откри пред Аркадиуш Милик в 10-та минута, но ударът му не бе точен. В 29-та минута Аркадиуш Милик отправи далечен удар, но Майкъл МакГовърн спаси.

Полша организира атака три минути по-късно, когато Лукаш Пишчек намери с много добър пас Аркадиуш Милик, който финтира МакЛафлин, но след това стреля над напречната греда в аут.

Бартош Капустка отправи хубав удар в 39-та минута, но МакГовърн успя да избие топката в корнер.

Полша поведе в 51-та минута, когато Якуб Блашчиковски подаде към Аркадиуш Милик, който с много хубав удар вкара топката във вратата на Майкъл МакГовърн.

Якуб Блашчиковски излезе на добра позиция в 68-та минута, но стреля встрани от десния стълб на вратата на МакГовърн.

Аркадиуш Милик отправи хубав удар от въздуха в 82-та минута, но МакГовърн спаси.

До края на мача северноирландците не успяха за заплашат вратата на Войчех Шчесни.

За сметка на това поляците бяха близо до това да вкарат втори гол в 87-та минута, когато Гжегож Криховяк отправи много хубав далечен удар, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на МакГовърн.

Така Полша записа първа победа при участията си на европейски първенства.

Полша: 1. Войчех Шчесни, 3. Артур Йенджейчек, 2. Михал Паздан, 15. Камил Глик, 20. Лукаш Пишчек, 5. Кжищоф Мачжински, 10. Гжегож Криховяк, 7. Аркадиуш Милик, 16. Якуб Блашчиковски, 21. Бартош Капустка, 9. Роберт Левандовски

Северна Ирландия: 1. Майкъл МакГавърн; 2. Конър МакЛафлин, 20. Крейг Каткарт, 5. Джони Евънс, 4. Гарет Макоули; 17. Пади МакНеър, 16. Оливър Норууд, 8. Стивън Дейвис, 6. Крис Беърд, 3. Шейн Фъргюсън; 10. Кайл Лафърти