Полша надви Украйна с 1:0 и спечели осминафинално място на UEFA EURO 2016.

Украинците трябва да съжаляват, че не успяха да вземат нещо от мача, защото имаха превъзходство през по-голямата част от него, но направиха доста пропуски.

Единствения гол вкара резервата в този мач Якуб Блашчиковски в 55-ата минута.

Тази победа донесе второто място в група С за Полша, която със 7 точки остана само след Германия, която също със 7 пункта и по-добра голова разлика зае първото място. Трети в групата остана тимът на Северна Ирландия с 3 точки, а Украйна си заминава без точка и без вкаран гол.

Мачът започна с два много опасни шанса за поляците още в началните минути.

При първата ситуация вратарят Пятов успя да отрази удара на Милик.

Последва невероятен пропуск на Левандовски. Останал сам срещу вратаря, той изпрати топката над вратата.

Украйна обаче бързо се отърси от стреса и на своя ред създаде опасност пред вратата на Полша.

Два шута от наказателното поле на украински нападатели бяха блокирани от полската защита, "жълтите" бързо се съвзеха след пропуските на Полша.

Нова опасна атака за Украйна видяхме в 16-ата минута. Падна Ярмоленко в наказателното поле, но сигнал на норвежеца Свен Одар Моен не последва, въпреки че дузпа по-скоро имаше. Две минути по-късно – в 18-ата, Ярмоленко отново пропусна от много чиста позиция.

После пак дойде ред на поляците да пропуснат, този път Левандовски не успя.

След бурните двайсетина начални минути темпото на игра малко поспадна и дойде време за малко спокойствие на „Стад Велодром“.

В 39-ата минута по-добрата игра на украинците отново не успя да се увенчае с успех, след като при разбъркването в наказателното поле на Полша нямаше кой да нанесе удар.

Първото полувреме премина предимно под диктовката на украинците, които след началните минути взеха инициативата. Многото пропуски пред двете врати, особено пред полската, обаче оставиха резултата 0:0.

На полувремето в игра за Полша се появи Якуб Блашчиковски и скоро присъствието на Куба даде резултат. Той се освободи добре в пеналта на Украйна и стреля добре насочено в 55-ата минута, което означаваше гол – 1:0 за поляците.

Украинците не се отказаха, но преднината даде възможност на поляците да се прегрупират и да се организират. При това положение украинските футболисти често стреляха отдалеч

Украинците обаче натиснаха по-сериозно в последните минути. Зозуля стреля с глава, но покрай вратата. После и Ротан принуди Фабиански да се намесва.

Това беше всичко в двубоя - 1:0 и Полша ликува, а Украйна тъгува.