Футболната история се мени с всеки изминал ден, а най-бързата дузпа на Европейски първенства е вече факт. Тя се случи по време на осминафиналния мач между Франция и Ирландия на UEFA EURO 2016.

Още във втората минута на срещата Пол Погба игра непозволено срещу Шейн Лонг в наказателното поле, а реферът Никола Рицоли посочи бялата точка.

Роби Брейди застана зад топката и стреля. При удара му топката първи срещна левия стълб на Уго Лорис, а след това влезе в мрежата. Така Ирландия поведе на Франция.

Същевременно попадението на крилото е второто най-бързо в историята на първенствата на Стария континент. Брейди реализира 11-метровия наказателен удар в 1.59 минута. Лидер по този показател остава руснакът Дмитри Кириченко, който се вкара в 67-ата секунда при победата над Гърция с 2:1 в груповата фаза на Евро 2004 в Португалия.

До момента втори бе голът на Сергей Алейников също от Русия в 2:07 минута за успеха над Англия с 3:1 на Европейското през 1988 година.