Португалската столица Лисабон преживя бурна нощ след победата на футболния тим на страната над Уелс на полуфиналите на Европейското първенство. Португалия победи с 2:0 и вече очаква съперника си в битката за титлата от мача Германия – Франция, който е тази вечер от 22 часа.

Феновете празнуваха до ранни зори. „Беше фантастично, спечелихме и играхме добре. Не може да е по-хубаво“, коментираха някои от запалянковците.

Кристиано Роналдо заби страхотен гол с глава в 50-ата минута, а тогава феновете полудяха, като видяха и кой е голмайсторът. Това попадение на CR7 изравни рекорда на Мишел Платини на Европейски първенства, като до момента и двамата имат по девет попадения.

ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ГОЛ НА ДЕНЯ ТУК

Това бе първи спечелен в редовните 90 минута на мач за португалците на турнира във Франция.