Португалия и Австрия продължават без победа в група F на Европейското първенство по футбол.

Двата отбора завършиха 0:0 в срещата помежду си, среща, която съпостави считаните за фаворити в групата тимове.

И двата състава не успяха да спечелят първите си срещи. Португалия направи 1:1 с Исландия, а Австрия отстъпи с 0:2 на Унгария.

След тези два кръга, Унгария има четири точки в група F, Португалия и Исландия имат по две, а Австрия е с една.

В решителните финални срещи от групата, Португалия играе с Унгария, а Исландия - с Австрия.

ГЛАСУВАЙ ЗА ИГРАЧ НА МАЧА ТУК!

И тази вечер на "Парк де Пренс" австрийците не вкараха гол, а нямаха и много възможности. Португалия бе по-добрият отбор в 90-те минути, но така и не стигна до попадение.

Кристиано Роналдо записа рекорден, 128-ми мач с националния екип, и изпревари Луиш Фиго на първата позиция в ранглистата на Португалия.

Пред очите на Фиго обаче, Роналдо пропусна дузпа в края на мача, която лиши тима от успеха.

Австрия имаше по една ситуация пред Руи Патрисио в двете полувремена, и внимаваше единствено в защита.

Португалия владееше инициативата през първото полувреме, и пропусна куп положения.

Вратарят на Австрия Роберт Алмер имаше много работа, като в 13-та минута трябваше да отразява мощен удар на Виейриня.

В 22-та минута след страхотно двойно подаване Герейро бе изведен в наказателното поле, и отляво по конец подаде към Роналдо, който стреля в аут от чиста позиция.

Поредна страхотна атака на Португалия бе изработена в 29-та минута, но Нани с глава удари страничната греда. След това Моутиньо стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата.

Най-чистата възможност за Австрия се откри в 41-та минута, когато Алаба изпълни пряк свободен удар директно, а защитник изби почти от голлинията с глава.

В 55-та минута Роналдо стреля опасно от двайсетина метра, без да се бави, но Алмер прояви отличен рефлекс. Минута по-късно отново капитанът стреля с глава, пак не в целта.

След двайсетина много постни минути, в които Португалия владееше топката, но ситуации нямаше, дойде и решаващ миг.

В 78-та минута Мартин Хинтерегер задържа Роналдо в пеналта и това бе дузпа за Португалия!

Роналдо сам застана зад топката, но би в основата на гредата, и не успя да изведе Португалия напред.

Смените на Фернандо Сантош не промениха нищо в атаката на португалците, а колегата му Марсел Колер направи нужното, за да запази ремито.

Португалия: Руи Патрисио, Пепе, Рафаел Герейро, Рикардо Карвальо, Кристиано Роналдо, Жоао Моутиньо, Виейриня, Уилям Карвальо, Андре Гомеш (83-Едер), Нани (89-Рафа Силва), Рикардо Куарешма (71-Жоао Марио)

Австрия: Роберт Алмер, Кристиан Фукс, Мартин Хинтерегер, Щефан Илзанкер (87-Кевин Вимер), Марко Арнаутович, Дейвид Алаба (65-Алесандро Шьопф), Мартин Харник, Юлиан Баумгартлингер, Себастиян Прьодъл, Флориан Клайн, Марсел Забицер (85-Лукас Хинтерзеер)