Феноменален и изключителен отбор на Уелс показа най-доброто от себе си и разкости немощния тим на Русия с 3:0 в последен мач от група В на Европейското първенство.

На стадиона в Тулуза сякаш имаше само един отбор, островитяните правеха каквото си искат със съперника и в крайна сметка записаха втората си победа във Франция.

Русия започна мача с мисълта, че само победата ще запази шансовете на "сборная" за участие в елиминационната фаза. Тимът на Леонид Слуцкий обаче не показа с нищо, че заслужава такова нещо и след само една точка напуска безславно UEFA EURO 2016. В същото време пък Уелс се възползва максимално от равенството 0:0 на Англия със Словакия и сензационно зае първото място в крайното класиране на групата с 6 точки спрямо 5 за Англия. Словакия има 4 и ще изчака развитието на другите групи, за да разбере, дали продължава напред. Русия пък си остана с една точка от първия двубой с Англия и скоропостижно се сбогува с Франция.

Гласувайте за Играч на мача!

В стартовите състави и на двамата селекционери има някои изненади. За Уелс партньор в атака на Гарет Бейл беше Сам Воукс вместо Хал Робсън-Кану. В същото време Леонид Слуцкий  направи четири промени в сравнение с поражението от Словакия.

Още в 1-ата минута Игор Акинфеев трябваше да спасява удар на Гарет Бейл. Този момент загатна за това, което тепърва предстоеше през първата част. Островитяните тотално поеха контрола над случващото се на терена и съвсем закономерно откриха резултата в 11-ата минута. След грешка при изнасянето на Русия, Аарън Рамзи бе изведен с отличен пас в коридор от Джо Алън, след което озовал се очи в очи с Акинфеев копна топката над опитния руски вратар за 1:0.

Мощта на Бейл и компания продължи и в 20-ата минута преднината им бе удвоена. При отлична контра на островитяните Роман Широков опита да избие топката от краката на Гарет Бейл, но вместо това я подаде отдясно в наказателното поле, където бе Нийл Тейлър. Първият удар на защитника бе спасен от Акинфеев, но топката отново попадна в Тейлър, който не сбърка при добавката, отбелязвайки първия си гол за Уелс.

Първата опасност пред вратата на Уейн Хенеси бе едва в 26-ата минута като Артьом Дзюба успя да отправи топката към вратата, но Хенеси изби.

Картината на терена обаче не се промени, а до края на полувремето Гарет Бейл осъществи още няколко впечатляващи пробиви, при които разминаваше с лекота противниковите състезатели. Все пак до трети гол не се стигна и така Русия запази поне минимални надежди за обрат през втората част.

Само че след подновяването на играта нищо в действията на руснаците не се промени и те продължиха да изпитват сериозни трудности с осъществяването на атаки и спирането на тези на съперника.

Отново Бейл бе близо до третия гол в 55-ата минута, когато бе изведен в добра позиция, но Акинфеев изби удара му.

Закономерното се случи и в 67-ата минута Уелс стигна до третия гол. Аарън Рамзи изведе с отличен пас Бейл, който преодоля майсторски Акинфеев с класно докосване, реализирайки своя трети гол на Европейското първенство.

До края мачът просто се доиграваше, а Артьом Дзюба пропусна добър шанс за почетен гол за Русия в края на двубоя.

Русия - Уелс 0:3