Италия победи шампиона от 2012 година Испания с 2:0 и се класира на четвъртфиналите от европейското първенство, където ще срещне световния първенец Германия.

Италианците бяха далеч по-добрият отбор през първото полувреме. Испанците така и не успяха да намерят път към вратата на Италия и изглеждаха изключително нервни.

Италианците започнаха второто полувреме малко по-защитно, но продължиха да бъдат по-добрият отбор на терена и контролираха мача.

Испания създаде първото си по-сериозно положение едва в 69-та минута, когато резервата Аритс Адурис получи топката на удобна позиция фронтално срещу вратата на Данлуиджи Буфон, но стреля слабо и покрай страничната греда.

Испанците създадоха най-чистото си положения в 90-та минута на срещата, но на мястото на нападателя се оказа грешният човек - Жерард Пике. Останал сам срещу вратаря, той стреля слабо и Буфон спаси.