Отборът на Исландия се наложи с 4:0 над Лихтенщайн в последната си контролна среща преди Евро 2016. Играчите на Ларс Лагербак не срещнаха никакви затруднения срещу съперника си и още 10-ата минута Гилфи Сигурсон даде аванс на своя състав.

Само десет минути по-късно Биркир Мар Севарсон удвои, а преди края на първото полувреме резултатът стана класически. Алфред Финбогасон покачи на 3:0 в 42-ата минута.

През вторите 45 минути темпото спадна, а в 82-ата минута бе реализирано и последното попадение, с което бе оформен и крайният резултат. Ветеранът Ейдур Гудьонсен бе точен за исландците.

Съставът на Исландия се намира в Група F за Евро 2016 заедно с Австрия, Португалия и Унгария.

Първенството на Стария континент започва на 10 юни и ще продължи до 10 юли. Всички мачове ще може да проследите в сайта Gong.bg, по каналите на Нова Тв и на честотите на Дарик радио.