Участникът на Евро 2016 тим на Австрия допусна поражение от Холандия с 0:2 в контролна среща преди форума във Франция.

След успеха над друг участник на европейското първенство Полша "лалетата" се справиха и с Австрия. Голмайсторите за Холандия бяха същите като тези от двубоя с поляците и то в същия ред.

Винсент Янсен откри резултата още в 9-ата минута, когато получи пас след центриране в наказателното поле и с глава отблизо отбеляза първото попадение в мача.

В 67-ата минута гостите организираха хубава атака с няколко подавания в наказателното поле, като Люк де Йонг върна за Жоржиньо Вайналдум, който с прецизен удар не остави шансове на вратаря за 0:2.

За Австрия това беше последна проверка преди първия мач на Евро 2016 срещу Унгария на 14 юни.