Винаги хитрата Италия отново потвърди нрава си и с 2:0 успя да преодолее заслужено скрития фаворит дори за титлата на Европейското Белгия в мач от Група Е.

Емануеле Джакерини в 32-ата и Грациано Пеле в добавеното време донесоха успеха за „Скуадра адзура“.

Двата отбора се захапаха здраво от първата минута. В добро темпо съперниците се опитваха да наложат натиск и волята си един над друг.

Първия сериозен удар към една от двете врати изпрати Раджа Наинголан, но опитният страж на Италия Буфон успя да избие в корнер в 10-ата минута.

В 32-ата минута Италия стигна до гол. След пас на Леонардо Бонучи Емануеле Джакерини изскочи от дълбочина и преодоля Тибо Куртоа с удар покрай него за 0:1.

В следващите няколко минути белгийският вратар имаше първо добра изява, а после Грациано Пеле с глава отблизо не успя да намери вратата му. „Червените дяволи“ в тези минути се отърваха от второ попадение.

В 41-ата минута Де Брюин се забави в наказателното поле на Италия и ударът на белгиеца беше блокиран.

Второто полувреме започна двуостро. В 53-ата минута пред белгийците се откри невероятната възможност да изравнят. Еден Азар изведе Ромелу Лукаку само срещу Бефон, но той от чиста позиция изпрати топката малко над вратата на Италия.

Веднага след това и Тибо Куртоа трябваше да се намесва решително, за да парира удар с глава.

Чудесен шанс за изравняване се откри пред смяната Дивок Ориги в 81-ата минута, но резервата в този мач не успя да насочи точно топката във вратата на Италия.

В 84-ата минута Чиро Имобиле стреля силно, но Тибо Куртоа успя да отрази удара му, а веднага след това стражът на Белгия имаше още една добра намеса.

Минута преди края голямо разбъркване можеше да позволи на Белгия да изравни резултата, но Фелаини не успя да нанесе решителен удар.

В самия край на мача Грациано Пеле със страхотна сила от воле вкара и втория гол за Италия и фиксира крайното 2:0 срещу Белгия.

Италия излезе начело в групата с 3 точки, пред Ирландия и Швеция по 1 т. и Белгия с 0 точки.

Не забравяйте също, че можете да изберете Играча на мача, гласувайки до 11 ч. във вторник сутринта.