Отборът на Чехия допусна изненадваща загуба от тима на Република Корея в последната си проверка преди началото на Европейското първенство във Франция. Възпитаниците на селекционера Павел Върба паднаха с 1:2.

Отборът на Корея натрупа солидна преднина още през първата част, когато поведе в резултата с 2:0. Точни за азиатците бяха Бит Гарам Йоон в 26-ата минута и Хун Йун Сук в края на полувремето.

През втората част футболистите на Чехия все пак върнаха едно от попаденията чрез Сучи, но за повече нямаха сили. В 60-ата минута Чехия остана с човек по-малко, след като Гебре Селасие получи втори жълт картон.

Чехия е в група D на Евро 2016 в компанията на отбори като Испания, Турция и Хърватия. Първият мач на Чехия във Франция е срещу световния и европейски първенец Испания на 13 юни.