Франция се превърна в първия отбор в историята на европейските финали, който отбелязва четири гола през първото полувреме на даден мач.

Югославия, Холандия и Швеция са вкарвали по четири гола през едно полувреме, но това винаги е било през втората част.

Оливие Жиру, Пол Погба, Димитри Пайе и Антоан Гризман вкараха четирите гола за Франция през първите 45 минути при успеха с 5:2 срещу Исландия в четвъртфиналния двубой от Европейското първенство.

България също е замесена в този рекорд, защото е една от селекциите, която допуска четири гола в рамките на едно полувреме в своята врата. България губи с 0:5 от Швеция на 14 юни на Европейското първенство през 2004 година. Шведите вкарват четири гола през втората част чрез Хенрик Ларсон в 57-та и 58-та минута. Златан Ибрахимович е точен от дузпа в 78-та минута, а Маркус Албак реализира последното пето попадение в добавеното време на срещата.