Англия победи Турция с 2:1 в контрола, която се игра на „Етихад Стейдиъм” в Манчестър и е част от подготовката на двата тима за предстоящото Евро 2016 във Франция от 10 юни до 10 юли.

"Трите лъва" откриха резултата в 3-ата минута чрез дуото на Тотнъм Хари Кейн и Деле Али. Първият вкара, вторият асистира, но съдийската бригада проспа ситуация за засада.

В следващата минута Турция пропусна да изравни, но го стори в 13-ата минута, когато Хакан Чалханоглу се разписа след подаване от Волкан Шен.

След почивката в 72-ата минута Хари Кейн имаше възможност отново да се разпише, но пропусна дузпа, която се оказа 33-а пропусната такава в историята на страната.

Все пак, голмайсторът на английската Висша лига с екипа на шампиона Лестър, Джейми Варди беше точен в 83-ата минута и донесе победата на англичаните.