Гол на Грациано Пеле донесе победата на Италия с 1:0 срещу Шотландия в контролна среща.

Мачът бе последен преди Антонио Конте да съкрати групата си от 30 футболисти до 23-ата, които ще заминат за Евро 2016 във Франция. Така двубоят бе последен шанс за изява, а общо 17 футболисти получиха тази възможност.

Даниеле Де Роси и Едер стартираха като титуляри, докато Тиаго Мота и Рикардо Монтоливо получиха почивка заради мускулни проблеми.

Италианците имаха сериозно преимущество през целия двубой, но стигнаха само до един гол.

През първото полувреме с няколко пропуска се отличи Емануеле Джакерини, а добри шансове имахаоще Антонио Кандрева и Алесандро Флоренци. Гол обаче не падна.

Това се случи в 57-ата минута, в която Де Роси пусна извеждащ пас към Едер, който отклони за Пеле, който на свой ред с прекрасен фалцов удар с десния крак реализира в близкия ъгъл за 1:0.

След гола Конте осъществи няколко смени, а единствената опасност за Шотландия в целия мач бе в 78-ата минута, когато двойна грешка в отбрана позволи на Мат Ричи да пробие и да стреля, но топката срещна външната страна на мрежата.

Италия е в група Е на Евро 2016 в тежката компания на Белгия, Ирландия и Швеция.

Съставът на Италия: Буфон; Барзали, Бонучи, Киелини; Кандрева (62' Пароло), Флоренци, Де Роси (67' Жоржиньо), Джакерини (80' Бонавентура), Дармиан (60' Бернардески), Пеле (67; Заза), Едер (60' Инсиние).