Неймар вкара два гола, а Бразилия продължи убедителното си представяне след Мондиал 2014, с победа над Турция с 4:0 в контрола.

Нападателят на Барселона реализира първото и последното попадение, а Кая си вкара автогол за втория гол. Третият бе дело на Вилиан, а Неймар асистира за него.

Турция разчиташе предимно на контраатаки, докато "кариоките" владееха сериозно топката през по-голяма част от времето. Бразилия имаше и още ситуации да направи резултата още по-изразителен, но като цяло и двата отбора играха открит и интересен футбол в Истанбул.

В 20-та минута Неймар бе изведен фантастично от Фернандиньо, зад гърба на защитата, и със страхотна скорост навлезе към пеналта и шутира точно от десетина метра за 1:0.

Само четири минути по-късно, опитът на Кая да спре летящата към Данило топка в наказателното поле, я прати неспасяемо във вратата му.

В последната минута от първото полувреме, Неймар проби отляво, не успя да шутира, но продължи към Вилиан, който от границата на пеналта стреля покрай Волкан Демирел за 3:0.

Неймар оформи крайното 4:0 в 60-та минута, след индивидуален пробив отляво, нахлувайки по диагонала, и минавайки на слалом до вратата.

Фатих Терим направи почти всички смени още на почивката, докато Карлос Дунга предприе своите едва в последния четвърт час от двубоя.

Бразилия има вече пет поредни победи без допуснат гол, след ужасния край на Световното първенство през лятото, на което бе домакин.

Турция все още няма успех в европейските квалификации, като приема Казахстан на 16 ноември.