Хърватия без големите си звезди за малко да спре Аржентина, но гол от дузпа донесе победата на "гаучосите" с 2:1.

Мачът се игра на "Болейн Граунд" в Лондон, а Нико Ковач повика почти изцяло различен състав, от този, който игра до момента в квалификациите. Хърватия е в група Н заедно с България, но срещу нашия тим, а и в останалите официални срещи, "шахматистите" използваше съвсем различни футболисти.

Хърватия има сблъсък с другия фаворит в групата Италия на 16 ноември.

За разлика от хърватите, Аржентина излезе с най-доброто в Лондон, предвождана от капитана си Лионел Меси.

Анас Шарбини откри резултата за Хърватия в 11-та минута, след рейд на Ковачич, и подаване към Шарбини в наказателното поле. От границата на пеналта, Шарбини технично прехвърли Ромеро.

Чак през второто полувреме, Аржентина стигна до равенството. Кристиан Ансалди шутира силно, а топката се отклони в Серхио Агуеро и влетя във вратата в 49-та минута.

Лео Меси вкара дузпа в 57-та, за победата на Аржентина. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Калинич срещу Агуеро.

Меси нацели и греда десетина минути преди края на двубоя, а Карлос Тевес имаше отличен шанс да подпечата победата с удар с глава малко преди последния сигнал.