Словакия направи равенство 0:0 срещу Латвия в контролна среща, която се игра в Търнава. Словаците не убедиха с представянето си преди началото на Европейското първенство във Франция.

Словаците имаха надмощие през целия мач, но не успяха да реализират създадените положения.

Марке Хамшик можеше да открие резултата в 20-та минута, но ударът му бе отразен от Ванинс.

Три минути по-късно Хампик и Вайс изградиха добра атака, която бе завършена от Дуда, но ударът му премина над напречната греда и излезе в аут. В 27-та минута Вайс пробва далечен удар по посока на вратата на Латвия, но топката излезе в аут.

През второто полувреме словаците успяха да създадат няколко положения пред вратата на латвийците, но не успяха да вкарат.

Ремито сложи край на серията от три поредни победи на Словакия, а за Латвия това бе 14-и пореден мач без победа.

На Европейското първенство във Франция словаците са в група с Англия, Уелс и Русия.

Във вторник Словакия ще играе контрола с Ирландия.