Северна Ирландия завърши 1:1 при домакинството на Унгария в мач от група „F“ на европейските квалификации.

Золтан Гера стреля опасно от дистанция в 67-та минута, но изпрати топката встрани от вратата на Северна Ирландия.

Унгария поведе в 74-та минута, когато Рихард Гузмич се възползва от груба грешка в отбраната на Северна Ирландия и изпрати топката във вратата на МакГовърн.

Северна Ирландия завърши мача с човек по-малко, след като Джунейт Чакър изгони Крис Беърд за втори жълт картон в 83-та минута.

Домакините успяха да изравнят резултата след гол на Кайл Лафърти в добавеното време на срещата.

В другия мач от групата Румъния не успя да стигне до победата и завърши 0:0 срещу Гърция.

Румъния можеше да поведе в 17-та минута, когато Константин Будеску стреля с глава, но Орестис Карнезис успя да боксира и да избие в корнет.

Габриел Торже получи добра възможност в 37-та минута, но се забави и ударът му бе блокиран.

Орестис Карнезис демонстрира за пореден път добрия си рефлекс в 74-та минута, когато отрази нов удар на Габриел Торже.

Финландия в същото време спечели с минималното 1:0 срещу Фарьорски о-ви.

Единственото попадение в срещата падна в 23-та минута, а негов автор бе Йоел Похянпало.