Италия и Испания направиха 1:1 в контролна среща, играна в Удине, една от финалните проверки за двата гранда преди Европейското първенство през лятото.

"Адзурите" бяха без някои ключови футболисти, докато Висенте дел Боске изпробва интересни опции за състава си на "Фриули".

Икер Касияс остана на резервната скамейка, а Давид Де Хеа бе титуляр на вратата на испанците, а Антонио Конте не можеше да разчита на Киелини, Бардзали, Маркизио, Верати, Пирло и Джовинко.

Изненадващо или не, Дел Боске гласува доверие на Алваро Мората и Ариц Адурис в атака.

И двата гола паднаха през второто полувреме, като Италия доминираше в първия половин час, отстъпи инициативата преди почивката, а през второто полувреме двата тима си поделиха силните минути.

Грациано Пеле имаше няколко фантастични възможности за Италия в началото на двубоя, а Давид Де Хеа имаше силни прояви на вратата на Испания.

Забавните моменти също не липсваха, когато в началото на двубоя един от страничните рефери отнесе Дел Боске край тъч линията.

Едва в заключителните минути през първото полувреме Серхио Рамос с глава успя да засече една топка добре от корнер, но не реализира, а Джиджи Буфон се намеси при един удар на Адурис, който обаче бе и в засада.

Де Хеа продължи с отличните си прояви в рамката на Испания, и спаси нов опит на резервата Инсине десетина минути след подновяването на играта.

Именно Инсине откри резултата, 17 минути след като влезе на терена. В 68-та, той засече центриране на Джакерини, и направи 1:0. Само две минути по-късно обаче, Адурис показа страхотната си форма, и израви, след като засече топката, изчистена след удар на Мората.

Попадението на Инсине прекрати серията от 692 минути за Испания без гол.

В заключителните десетина минути отново Италия имаше предимство, но Де Хеа не направи повече грешки, а се отчете и с още едно супер спасяване, пак след удар на Инсине.