Франция взе скромен успех над Швеция с 1:0 в контролна среща, играна на "Стад Велодром".

Домакинът на Евро 2016 няма загуба в проверките след Мондиал 2014, и записа три победи и две равенства през есента. С победата над шведите, "петлите" приключват календарната година с позитивна нотка, докато Швеция тепърва има да се бори много за място на Европейското.

Скандинавският тим бе без голямата си звезда Златан Ибрахимович, който бе освободен от лагера на Швеция след квалификацията с Черна гора, да вземе допълнително почивка преди да се подновят мачовете на ПСЖ.

Франция очаквано доминираше, а двамата вратари в рамките бяха отлични през целия двубой - Андреас Исаксон спаси всичко, което можеше, а Стив Манданда се намеси решително в редките ситуации, в които Швеция атакуваше.

Джошуа Гилавоги, Лайвин Курзава, Антоан Гризман бяха тези, които можеха да открият за домакините преди почивката, а Исак Кийсе Телин бе отказан от Манданда в края на първото полувреме.

Андре-Пиер Жиняк и Карим Бензема създаваха проблеми за Исаксон през вторите 45 минути, а Пол Погба пропиля фантастично положение в 80-та минута.

Три минути по-късно все пак усилията на "петлите" доведоха до нещо. Рафаел Варан надскочи всички, за да прати топката в мрежата, след центриране от корнер.

Бензема пропусна да удвои аванса в 87-та минута, когато пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Озкар Уендт, пращайки топката високо над вратата.

Това бе и последната по-любопитна ситуация в двубоя, игран в Марсилия пред 55 000 зрители.