Гибралтар вкара исторически гол, но нормално отнесе шест във вратата си от Шотландия и загуби с 1:6 в Глазгоу в мач от Група D.

Гибралтарската крепост удържа 18 минута и бе превзета след 11-метров удар.Точен от дузпата бе Шон Малоуни.

Само две минути по-късно обаче гибралтарците стигнаха до исторически първи гол за себе си в официален мач, а името си в историята записа Кашано. До този момент тимът от микроскопичната държава имаше отбелязани голове само в контролни мачове.

Естествено, равенството не се задържа много дълго, като Стивън Флечтчър реализира за 2:1 в полза на шотландците.

Шон Малоуни вкара втория си гол в мача и отново от дузпа в 34-ата минута за 3:1. Така, ако все пак някой се е съмнявал кой ще спечели мача, също е възприел логиката.

В 39-ата минута и Стивън Нейсмит записа името си към списъка с голмайсторите, като покачи на 4:1 за Шотландия.

През второто полувреме шотланд;ите поукротиха топката и ритъма, но все пак стигнаха до нов гол. Точен в 77-ата минута за втори път в мача беше Стивън Флетчър за 5:1.

Флетчър стигна до хеттрика си в 90-ата минута, оформяйки крайното 6:1 за Шотландия срещу Гибралтар.

Шотландците имат 10 точки в Група D, докато скромният Гибралтар естествено не е спечелил дори точка до момента, но ще се гордее със своя първи отбелязан гол.