Битката между Кристиано Роналдо и Лионел Меси продължи само 45 минути, за огромно разочарование на всички фенове, и особено онези, платили да гледат спектакъла Португалия-Аржентина на "Олд Трафърд".

Двата национални отбора се срещнаха в контролна среща в Манчестър, а чак в самия й край падна единственото попадение за 1:0 в полза на Португалия.

Роналдо и Меси изведоха своите с капитанските ленти, но бяха заменени на почивката. Фактът, че нито един от тях не се появи за второто полувреме, доста разсърди феновете, и излизането на двата отбора от съблекалните след паузата предизвика и вълна освирквания.

Роналдо и Меси все пак поднесоха доста приятни моменти за футболните ценители за едно полувреме.

Аржентина имаше по-добрите положения преди почивката, като Меси на няколко пъти, Хавиер Пасторе и Анхел Ди Мария опитаха късмета си.

Кристиано Роналдо имаше една чудесна възможност за гол в 29-та минута, но прати топката малко над напречната греда.

Рикардо Куарешма замени Роналдо на полувремето, а Лео Меси отстъпи мястото си на Николас Гаетан.

Без Роналдо, португалците изглеждаха по-постничко, и отново Ди Мария, а след това и Гаетан можеха да отбележат.

Когато нещата вече отиваха към 0:0, Португалия направи две голови ситуации, и отбеляза едната.

Във втората минута на продължението, Куарешма центрира в наказателното поле, където Рафаел Герейро с глава използва последния шанс в мача, и донесе победата на Португалия с 1:0.