Домакинът на следващото европейско първенство Франция победи Армения с 3:0 в контролна среща. Французите се класират по право на шампионата през 2016-а година и използваха датите за квалификациите, за да направят проверка с арменците, които са в група I.

Франция изигра добър мач, като превъзхождаше съперника си. Първият гол падна още в 7-ата минута и бе дело на футболиста на Челси Лоик Реми, който се възползва от асистенция на Жиняк.

Армения Франция

източник: БГНЕС

Самият Андре-Пиер Жиняк реализира второто попадение за французите от дузпа в 55-ата минута. Гостите отправиха двойно повече удари към вратата на арменците, а превъзходството им доведе до трети гол. В 83-ата минута Антоан Грисман бе точен за 3:0 в полза на Франция.

Армения има равен и загуба от двата си изиграни мача до момента в квалификациите.