Президентът на Хърватския футболен съюз Давор Шукер заяви, че на стадион Васил Левски се е получил добър и тежък за неговия отбор мач. Гостите стигнаха до успех с 1:0 благодарение на автогола на Николай Бодуров в средата на първото полувреме, което е втора победа за Хърватия. В понеделник те приемат отбора на Азербайджан.

„Мъжка борба на добър терен. Разбира се, че през второто полувреме българите заиграха по-добре, но ние демонстрирахме отлично владеене на топката. След две победи и 6 точки мога да кажа, че имаме нашите „сладки мечти“. Смятам, че като цяло ние играхме по-добре, но беше тежък мач за нашия отбор“, заяви Шукер.

Той говори малко и за срещата между Лудогорец и Реал Мадрид от Шампионската лига като бивш футболист от Белия балет. Шукер даде добра оценка на Лудогорец, прогнозира, че може да се надяват на точки от Базел и домакинството на Ливърпул.

„Гледах мача. Смятам, че съдията имаше някои странни и грешни отсъждания“, завърши легендата на хърватския футбол. /БТА