Европейската квалификация между отборите на Черна гора и Русия бе прекратена в 67-ата минута при резултат 0:0. Двубоят в Подгорица предложи много страсти, като срещата бе спряна още в 55-ата секунда след първия съдийски сигнал.

Вратарят на гостите Игор Акинфеев пострада сериозно, след като бе ударен в главата със сигнална ракета, хвърлена от феновете на домакините.

Главният рефер Денис Айтекин от Германия реши да прекрати мача, докато страстите се успокоят, и изведе отново двата тима на терена след 35-минутно прекъсване. В крайна сметка стана ясно, че Акинфеев е бил закаран незабавно в болница, където му е оказана специализирана лекарска помощ.

В 66-ата минута Русия стигна до дузпа, която обаче бе пропусната от Роман Широков. Неточният изстрел на Широков доведе до сблъсъци между футболистите на двата тима, както и проблеми по трибуните на стадиона в Подгорица.

Реферът Денис Айтекин бе принуден този път да прекрати мача, а ръководството на УЕФА ще има крайното решение за изхода от двубоя.

Преди двубоя, местната полиция спря повече от 100 сърби, които бяха дошли да подкрепят отбора на Русия.