Албания постигна изключително сладък, но и много изтерзан успех над Армения с 2:1 в квалификация за Евро 2016 от група I. Възпитаниците на Джовани ди Биази направиха важна стъпка към второто място в групата, след като прекъснаха серия от три поредни домакинства без успех. Мачът стартира много лошо за тях с ранен гол за противника, който обаче доигра последните 20 минути с човек по-малко и това се оказа решаващо.

Още в 4-ата минута на срещата резултатът беше открит след хубава акция отляво. Звездата на Борусия Дортмунд Хенрих Мхитарян отправи хубаво центриране към Юра Мовсисян, а нападателят засече успешно, въпреки намесаа на защитника Мергим Маврай.

Следващият отрязък от срещата премина при натиск на албанците, които отправиха няколко прилична шута към вратата на Роман Березовски. В 27-ата минута домакините бяха на косъм от изравняването, ала Ледиан Мемушай нацели гредата. Седем минути по-късно това се повтори, като този път изстрел на Сокол Чикалеши намери рамката на вратата. Нападателят получи още един шанс в продължението на първата част, като този път Березовски се намеси решително.

В началото на втората част гостите опитаха да изнесат играта по-напред, но това продължи само някоко минути, преди Албания отново да вземе инициативата.

Двадесет минути пред края за арменците стана още по-тежко, тъй като Ховхан Хамбарцумян бе изгонен с втори жълт картон. В 74-ата минута Чикалеши удари още веднъж гредата, преди да започне пълния обрат.

В 77-ата минута Таулант Джака центрира перфектно отляво, а бранителят Мергим Маврай с глава изравни за 1:1.

Домакинският натиск стана свиреп и в 81-ата Шкелзен Гаши отбеляза попадението, с което изведе тима си напред. Резервата Ермир Леняни се измъкна по фланга и центрира високо в наказателното поле, а неговият съотборник чакаше при далечната греда, за да прободе целта.

Армения можеше да избегне поражението в самиа край, когато Газарян центрира от корнер, а Андонян стреля с глава, за да намери напречната греда.

Така със 7 точки Албания излезе временно на втора позиция, колкото има и лидерът Дания. Армения остава последен с едва 1 в актива си след 4 мача.