Астън Вила и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят и завършиха наравно  при резултат 0:0 в един от най-интригуващите двубои на седмия кръг в английската Висша лига. Срещата на стадион „Вила Парк“ в Бирмингам не предложи най-чистите положения, но шансове имаха и двата отбора. За "червените дяволо" най-големият шанс бе удар в гредата от пряк свободен удар на Бруно Фернандеш, а за домакините той дойде дълбоко в добавеното време на двубоя, когато Джейдън Филоджийни-Бидейс не успя да се разпише от близко разстояние.

Снимки: Gulliver/GettyImages
62 снимки

След този двубой Астън Вила остава на петата позиция с 14 точки и изостава с четири от лидера Ливърпул. В следващия кръг, след международната пауза, бирмингамци, които нямат успех в последните два мача, гостуват на Фулъм.

За Ман Юнайтед резултатът не е чак толкова лош, с оглед на последните два мача, в които допуснаха шест попадения. "Червените дяволи" остават на незавидното 14-о място с актитв от осем пункта и бъдещето на мениджъра Ерик тен Хаг остава много несигурно, след като отборът му няма победа в последните пет срещи. Именно по време на паузата се очаква да бъде взето решение от ръководството, което изгледа на живо двубоя на "Вила Парк", дали нидерландецът ще запази поста си. Следващият двубой за Юнайтед домакинство на Брентфорд.

Мениджърът на Астън Вила - Унай Емери, бе направил три промени от победата с 1:0 срещу Байерн Мюнхен в Шампионската лига през седмицата. Рос Баркли, Леон Бейли и Мати Кеш започнаха от първата минута за сметка на Амаду Онана, Джейкъб Рамзи и Диего Карлос. На вратата бе Емилиано Мартинес, а в защита действаха Кеш, Езри Конса, Пау Торес и Люка Дин. В средата на терена бяха разположени Баркли и Юри Тилеманс. По-напред по терена Бейли и Джейдън Филоджийни-Бидейс атакуваха по крилата, а Морган Роджърс бе поставен зад централния нападател Оли Уоткинс.

Наставникът на Манчестър Юнайтед - Ерик тен Хаг, пък бе решил да смени изцяло централната двойка защитници след равенството 3:3 срещу Порто в Лига Европа през седмицата. Хари Магуайър, който реализира изравнителния гол срещу „драконите“, заедно с Джони Еванс бяха титуляри, а на пейката останаха Лисандро Мартинес и Матайс Де Лихт. Останалите в отбрана бяха Диого Далот и Нусаир Мазрауи по двата фланга. Коби Мейну пък се завърна в средата на терена, заменяйки Каземиро, а до него бе Кристиан Ериксен. Капитанът Бруно Фернандеш бе на разположение, въпреки червени картон срещу Тотнъм миналата неделя, а по крилата бяха Маркъс Рашфорд и Алехандро Гарначо. Расмус Хойлунд пък за първи път бе титуляр във Висшата лига този сезон, след като започна и срещу Порто, където отбеляза гол.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Мачът стартира с шанс за Манчестър Юнайтед в петата минута, когато Маркъс Рашфорд отне топката от Мати Кеш на евия фланг, след което се впусна в индивидуален пробив, влезе в наказателното поле и стреля с десния крак в близкия ъгъл, но Емилиано Мартинес успя да отрази изстрела.

Домакините от Астън Вила отговориха с опасен удар в осмата минута. Тогава Оли Уоткинс получи пред дъгата на наказателното поле, обърна си и след това комбинира с нахлуващия Морган Роджърс, който влезе в наказателното поле и стреля силно, но топката премина много близо покрай лявата греда на Андре Онана в аут.

Четири минути по-късно се наложи Унай Емери да прави принудителна смяна, след като Езри Конса получи травма и бе заменен от Диего Карлос.

В 20-ата минута Джейдън Филоджийни-Бидейс финтира Коби Мейно в половината на Юнайтед, след което напредна и стреля с десния крак от дистанция, но покрай лявата греда на Онана в аут.

В следващите минути играта се водеше далеч от наказателните полета и интересни ситуации липсваха, като двата тима изчакваха грешки на съперника.

В 38-ата минута Люка Дин центрира от свободен удар отдясно на наказателното поле, но право в ръцете на Онана. Минута след това Рашфорд добре овладя и остави топката за Алехандро Гарначо отляво в наказателното поле на домакините, след което последва удар в близкия ъгъл на аржентинеца, но Мартинес улови.

На почивката Ерик тен Хаг направи двойна промяна в защита. Едната беше принудителна заради контузия, която получи Хари Магуайър и бе заменен от Матайс де Лихт. Другата бе свързана с пускането на Виктор Линдельоф на мястото на Нусаир Мазрауи.

Четири минути след почивката Ман Юнайтед имаше добра ситуация за попадение. Влезлият на почивката Матайс де Лихт спечели топката във въздуха в половината на Вила и намери Коби Мейно, който пък комбинира с Рашфорд вляво. Англичанинът влезе навътре и стреля опасно с десния крак от границата на наказателното поле, но Мартинес изби над гредата в корнер. След неговото изпълнение топката стигна до Гарначо на далечната греда, който стреля, но слабо и неточно.

В 51-ата минута домакините разиграха късо от корнер, като Мати Кеш получи топката и опита изстрел пред наказателното поле, но далеч в аут.

63 снимки

Пет минути по-късно отново виланите имаха шанс за попадение. Люка Дин изпълни късо корнер за Леон Бейли, който пък предостави топката за Юри Тилеманс и белгиецът нанесе отличен удар с десния крак пред дъгата на наказателното поле, но Онана внимаваше и изби в нов ъглов удар.

Бирмингамци натиснаха и отново заплашиха вратата на Юнайтед в 57-ата минута. Рос Баркли спечели топката в половината на гостите, изпреварвайки Гарначо и след това подаде за Оли Уоткинс, който изпревари Джони Еванс. Нападателят направи двойно подаване с Морган Роджърс и беше изведен отдясно в наказателното поле, след което нанесе удар с десния крак от трудна позиция, но над напречната греда на Онана.

Малко след час игра на терена се появи Йон Дуран за Вила на мястото на Леон Бейли, докато за „червените дяволи“ в игра влязоха Антони и Джошуа Зиркзее, които замениха Рашфорд и неефективния Расмус Хойлунд.

Ман Юнайтед на свой ред беше близо до откриването на резултата в 68-ата минута, когато стреля отлично от пряк свободен удар с десния крак на добра позиция пред наказателното поле, но топката разтресе напречната греда на Мартинес. След това Антони не успя да напрани точна добавка от границата пред пеналтерията и прати кълбото покрай лявата греда на аржентинския страж в аут.

В 77-ата минута Антони премина покрай Тилеманс отдясно, влезе навътре и стреля към далечния ъгъл, но не достатъчно силно и Мартинес улови.

В третата минута от добавеното време на двубоя Астън Вила пропусна огромен шанс да вземе трите точки от мача. След чудесна бърза комбинация пред наказателното поле между Тилеманс, Уоткинс и Роджърс, който изведе резервата Йън Маатсен отляво в наказателното поле и центрира ниско към далечната греда. Матайс де Лихт се размина с топката и тя стигна до Филоджийни-Бидейс, който моментално потърси близкия ъгъл с левия крак от 7-8 метра, но малко пред голлинията застана Диого Далот и го блокира, предотвратявайки сигурно попадение.

До края на двубоя нито един от двата отбора не успя да разпечата вратата на съперника и трябваше да се задоволят с по една точка.

FT  | АСТЪН ВИЛА – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД  0:0