В мач от деветия кръг на английския Чемпиъншип, Бърнли и Престън не успяха да се победят, завършвайки с равенство 0:0 на 5 октомври 2024 г. Срещата, която се състоя на стадион „Търф Моор“, не предостави много зрелище за феновете, но и двата отбора показаха добра организация в защита.

През първото полувреме нямаше много опасности пред двете врати, а единствените по-сериозни ситуации дойдоха след индивидуални действия. Втората част продължи в същия дух, като играчите на Бърнли и Престън не успяха да намерят пътя към гола, въпреки опитите си.

Мачът запази интригата до последните минути, но защитите на двата отбора бяха на ниво и предотвратиха всякакви опити за пробив. Бърнли и Престън, въпреки че не успяха да вкарат, демонстрираха добро качество на игра, което би могло да им помогне в следващите срещи.