Програмата за 10-ия кръг в Първа лига предлага цели три съботни двубоя. Първият от тях противопоставя Славия и очертаващия се като тотален аутсайдер тим на Витоша Бистрица. Срещата стартира точно в 15,30 часа и ще бъде между два отбора, търсещи глътка постоянство в изявите си.

Проследете мача минута по минута с Gong.bg. Той ще бъде излъчен в пряко предаване по телевизия DIEMA, а онлайн ще бъде достъпен за абонатите на GONG PLAY.

Славия е най-зле представящият се домакин от началото на сезона, в момента е в серия от 4 поредни загуби на свой терен, като единствената точка бе спечелена с 1:1 срещу лидера ЦСКА на старта на първенството.

В миналия кръг срещу Локо Пд Галин Иванов вкара 26-ия си гол за белите в първенството – повече от всеки друг от сегашния състав на тима. Следва го Ивайло Димитров с 21.

Кениецът Абуд Омар (Славия) е пред своя 50-и мач в елита. Рекордьор сред чужденците, обличали бялата фланелка, е сърбинът Велимир Иванович със 101 шампионатни срещи.

Витоша е най-зле представящият се гост от началото на сезона, като единствен в лигата не е взел точка навън. Допуска средно по 3 гола – 15 попадения в 5 срещи на чужд терен.

Витоша е тимът, който най-отдавна не е вкарвал гол в Първа лига. За последно това стори Григор Долапчиев на 19 август при тежкото поражение с 1:6 от друг столичен тим ЦСКА. Новакът не се е разписвал вече 299 игрови минути.

Единствен Ивайло Лазаров започваше като титуляр във всеки един от досегашните 9 двубоя на бистричани в елита. Освен него, само Кристиян Кочилов е играл във всички 9 мача на абсолютния новак.