Има всички изгледи двубоят между Черно море и Славия от 4-ия кръг на efbet Лига да се превърне в един от най-атрактивните сблъсъци от началото на сезона. Срещите на двата тима дотук бяха белязани от сериозна резултатност, като и „белите”, и „моряците” показаха склонност както да отбелязват попадения, така и да получават такива.

На „Тича” тимът на Илиан Илиев ще има домакинско предимство, но това не значи, че тестът за психическата устойчивост на неговите момчета ще бъде по-лек, отколкото за Славия. И двата отбора преглътнаха немалки разочарования в предишния кръг. Варненци дълго време водеха с 1:0 у дома срещу Етър и направиха безброй пропуски, а накрая противникът измъкна ремито след гол в края на Даниел Младенов. Славия, от своя страна, допусна пълен обрат – от 1:0 до 1:2 – срещу ЦСКА и отново (както при 2:3 срещу Локо Пд) си тръгна с празни ръце от мач, в който откри резултата.

Срещата може да гледате в пряко предаване на DIEMA SPORT и минута по минута на GONG.BG от 21:00 часа.