Станимир Стоилов върна Гьозтепе в турската Суперлига. Това официално стана факт след победата на водения от Мъри отбор с 2:0 у дома над Генчлербирлиги. Фиратджан Узум откри резултата в 77-ата минута, а дълбоко в добавеното време Рамон Паскал Лундквист оформи крайния резултат на препълнения "Гюрсел Аксел" в Измир.

Така "жълто-червените" събраха 66 точки и са недостижими за преследвачите си два кръга преди края. Лидер е Еюпспор със 72 точки.

Опитният български специалист пое Гьозтепе на шесто място през ноември, като бързо успя да го изправи на крака, а сега го върна и в елита на Турция, където ще се подвизава през следващия сезон.

Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха много силно мача. Още в 4-ата минута Билал Месауди беше изведен сам срещу вратаря, напредна с топката, но отправи удар право в Ертугрул Четин, който спаси.

Десет минути по-късно удар на Ялчън Каян от границата на наказателното поле премина опасно покрай вратата. В 16-ата минута Ромуло Кардосо центрира към далечната греда, където Билал Месауди засече с глава, но алжирецът прати топката покрай вратата.

В 27-ата минута Елитон свали с глава центриране на Джелил Юксел от корнер към Ромуло. Бразилецът обаче от движение не успя да засече добре топката и я прати над вратата. Малко след това вратарят на гостите спаси удар с глава на Ромуло след центриране от свободен удар.

В 41-ата минута Ромуло направи непростим пропуск. Антони Денис проби отдясно в наказателното поле, справи се с трима играчи на Генчлербирлиги и с подаването си преодоля и вратаря, но бразилският нападател на домакините от няколко метра не успя да уцели добре топката и вместо да я прати в опразнената врата, стреля в аут.

Гьозтепе продължи да напада и малко след това удар с глава на Елитон премина покрай вратата. В продължението на първата част техничен удар на Ялчън Каян от десетина метра мина опасно над напречната греда.

Втората част продължи с натиск на "Гьоз-Гьоз". В 55-ата минута защитник на тима от Анкара в последния момент изби топката от краката на Билал Месауди, който щеше да се озове сам срещу вратаря.

В 68-ата минута Генчлербирлиги получи възможност да изпълни пряк свободен удар малко пред наказателното поле. Енсар шутира опасно над вратата. В 77-ата минута Кубилай намери Ромуло в наказателното поле, а бразилецът потърси далечния ъгъл, но прати топката покрай вратата.

В 77-ата минута крепостта на гостите падна, а героят за Гьозтепе беше неочакван. Резервата Фиратджан Узум се озова в средата на терена и получи подаване от Доган Ердоган. Крайният защитник напредна, с доза късмет преодоля трима противникови защитници и със силен удар от 12-13 метра не остави шансове на вратаря, взривявайки стадион "Гюрсел Аксел".

В добавеното време на мача Рамон Паскал Лундквист сложи точка на спора с втори гол. Домакините организираха контраатака, при която Кубилай намери шведския офанзивен халф, а той от няколко метра нямаше как да сбърка.