Ботев преодоля с втора победа албанския Партизани и се класира за втория предварителен кръг в Лига Европа. „Канарчетата“ надвиха албанците с 1:0 на „Лазур“ с гол на Фелипе Бризола и с общ резултат 4:1 чакат израелския Бейтар на 13 и 20 юли, най-напред в Бургас.

В 5-ата минута далечен удар на Тодор Неделев зададе тона в мача, а топката мина на сантиметри от десния стълб на албанската врата.

Неделев: Ботев ще се бори докрай на всички фронтове

В 20-ата минута Тодор Неделев от удобна позиция уцели от фаул напречната греда на вратата на Партизани, а после посрещна с повторен удар, вече в аут, отбитата топка. По-високата класа на българския тим си пролича още веднъж в 22-ата минута, когато надмощието му се материализира в гол на Фелипе Бризола.

Бризола: Горд съм, че помогнах на Ботев да продължи

Той получи отлична топка от Балтанов от десния фланг и с глава вкара за Ботев – 1:0. „Жълто-черните“ водеха играта, както и в първата среща и заслужено вдигнаха още повече преднината си след общо третото полувреме игра – 4:1 общо.

Николай Киров: Искаме още един нападател

Статуквото не се промени и през второто полувреме. Ботев отново бе по-активният отбор на терена. Липсваха обаче головите ситуации, но сякаш и двата отбора вече знаеха съдбата си , затова не полагаха повече усилия. Ботев отново контролираше играта, сигурен в преднината си. Грешка на Неделев в 79-ата минута можеше ненадейно да донесе равенството на Партизани, но вратарят Чворович отрази удара отблизо на Мазрекай.

Балтанов: Партизани паднаха духом след гола

После при контра резервата Сукай напредна и стреля, но малко встрани от вратата на Ботев. Пловдивчани се поотпуснаха, но беше ясно, че продължават напред и това стана след 3:1 и 1:0.

БОТЕВ - ПАРТИЗАНИ 1:0

1:0 Фелипе Бризола 22

БОТЕВ /4-1-4-1/: 99 Иван Чворович, 2 Цветомир Панов, 4 Виктор Генев, 7 Фелипе Бризола, 8 Тодор Неделев, 11 Тони Тасев /64-Крум Стоянов/, Яя Меледже, 17 Лъчезар Балтанов, 20 Омар Косоко, 23 Йордан Минев, 70 Пламен Димов. Старши треньор - Николай Киров.

ПАРТИЗАНИ /4-2-3-1/: 12 Албан Ходжа, 5 Гезим Красничи, 7 Реалдо Фили /81-Сукай/, 10 Идриз Бата /66-Ментор Мазрекай/, 15 Блерим Колтобели, 19 Лоренц Траши, 22 Лабинот Ибрахими, 31 Арбнор Фейзулахи, 36 Содик Атанда, 77 Герхард Прогни, Емилиян Вила. Старши треньор - Сюлейман Старова