„Жълто-черните“ от Ботев Пд ще имат за съперници във втория предварителен кръг на Лига Европа израелските „жълто-черни“ от Бейтар Йерусалим.

Бейтар спечели и втория мач срещу унгарския Вашаш, сега в Будапеща с 3:0.

Първият двубой в Израел бе завършил 4:3 за евреите, които губеха до 88-ата минута с 1:3.

В 9-ата минута Бейтар получи възможността да изпълни дузпа, но вратарят на Вашаш парира удара на Итар Шехтар.

Само минута по-късно обаче Хен Езра бе допуснат свободно да нахлуе и стреля в наказателното поле на Вашаш и реализира за 0:1.

В 61-ата минута отново Хен Езра пое топката в наказателното поле, намери коридор за стрелба и изпрати топката в мрежата за 0:2.

В самия край Бейтар добави и трети гол за крайното 3:0 в своя полза. Гола реализира резервата Варен след асистенция на Йоси Бенаюн.

Втора победа на Ботев му донесе заслужено класиране

Така с общ резултат 7:3 Бейтар ще се изправи срещу Ботев най-напред в Бургас на 13 юли, а седмица по-късно е реваншът в Йерусалим.

Съставът на Бейтар в реванша с Вашаш: Клейман, Конте, Кахила, Мори, Хайстер, Клаудемир, Келтиенс, Сабо, Веред /82-Варен/, Шехтер /74-Йоси Бенаюн/, Езра /62-Минато Паулино/