Черно море победи Локомотив Пловдив с 1:0 у дома в мач първия кръг на Първата шестица в плейофите на efbet Лига. Единственият гол на "Тича" вкара Васил Панайотов в 12-ата минута. По този начин възпитаниците на Илиан Илиев победиха всеки един от своите съперници в първенството на своя стадион. "Смърфовете" бяха единствения отбор, който си тръгна с точка през редовния сезон във Варна, но днес "моряците" взеха и техния скалп.

С успеха Черно море събра 65 точки и остава на трето място във временното класиране, като изостава на точка от втория ЦСКА. Локомотив е четвърти с 55 точки.

startphoto.bg
67 снимки

Първият удар към една от двете врати беше дело на Мартин Райнов. Халфът стреля с глава след центриране от корнер във 2-ата минута, но прати топката над вратата. "Смърфовете" продължиха да са по-опасни в атаките си. В 7-ата минута Кристиян Пешов получи извеждащ пас отдясно от Мартин Петков. Крилото напредна и отправи удар от малък ъгъл, който беше спасен от Иван Дюлгеров. Топката отново се озова в играча с №16, който пак отправи удар, но този път беше блокиран.

Минута след това Андреяс Калкан получи отляво и намери Атанас Илиев на точката за изпълнение на дузпа. Нападателят отправи слаб удар, с който не затрудни Кристиан Томов.

В 11-ата Черно море поведе. Мазир Сула получи подаване от Цветомир Панов отляво. Алжирецът се справи с Ефе Али, навлезе леко навътре и центрира към далечната греда, където Васил Панайотов с глава не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 33-ата минута пред варненци се откри нова добра възможност. Мазир Сула подаде към Андреяс Калкан, който навлезе на скорост в наказателното поле и отправи удар, но над вратата. Две минути след това пред Васил Панайотов се откри корирдор за стрелба пред наказателното поле. Халфът нанесе удар, но топката беше блокирана от противников защитник.

В края на първата част удар на Мазир Сула от далечна дистанция мина покрай вратата. След последния съдийски сигнал за първата част Оливе Камдем и Атанас Илиев се сдърпаха, за което получиха жълти картони.

В 49-ата минута пред "смърфовете" се откри отличен шанс за изравнителен гол. Мичи Нтело проби през центъра и пусна извеждащ пас към Кристиян Пешов. Халфът отправи удар, с който Иван Дюлгеров се справи.

В 59-ата минута Виктор Попов отне топката отдясно и навлезе в наказателното поле. Крайният защитник подаде към Атанас Илиев, който на два пъти не успя да нанесе удар. Топката се озова в Мазир Сула, чийто шут от трудна позиция беше спасен от вратаря.

Десетина минути по-късно гостите изпълниха заучено свободен удар. Бабакар Дион пусна към оставения непокрит в наказателното поле Ивайло Иванов, но ударът на халфа премина над вратата.

В 71-ата минута Мазир Сула беше изведен от Васил Панайотов зад отбраната на гостите. Халфът навлезе в наказателното поле, където Мартин Паскалев с майсторски шпагат успя да избие в корнер. Пет минути по-късно гол на "моряците" беше отменен. Резервата Уеслен се извиси след центриране на Сула от свободен удар и нанесе удар с глава. Топката срещна гредата, след което тупна зад голлинията. Попадението обаче не беше зачетено заради засада на бразилеца.

В 80-ата минута Черно море организира много опасна атака. Мазир Сула напредна на скорост, навлезе в наказателното поле, но реши да действа технично и подаде лошо с пета към Едгар Пашеко. Португалецът все пак успя да нанесе удар, който Тодор Павлов блокира.

В 82-ата минута Сула опита да изненада Томов с шут от далечна дистанция, но вратарят демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер. Четири минути след това варненци можеше да решат всичко в своя полза. Уеслен напредна през центъра и пусна към Едгар Пашеко отляво. Крилото нанесе удар в близкия ъгъл, но вратарят спаси.

Черно море - Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Васил Панайотов (11)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов /к/, 10. Мазир Сула (90 - 29. Берк Бейхан), 11. Илиан Илиев (79 - 23. Едгар Пашеко), 16. Андреяс Калкан (69 - 99. Уеслен), 9. Атанас Илиев (79 - 86. Исмаил Иса)

Резерви: 84. Християн Славков, 15. Даниел Мартин, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 99. Уеслен Жуниор, 86. Исмаил Иса, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 29. Берк Бейхан

Треньор: Илиан Илиев

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев /к/, 12. Ефе Али (73- 11. Петър Андреев), 71. Оливер Камдем, 22. Ивайло Иванов (89 - 6. Христо Иванов), 17. Мартин Райнов (46 - 7. Бабакар Дион), 16. Кристиян Пешов (84 - 19. Владимир Медвед), 15. Мартин Петков (46 - 14. Димитър Илиев), 9. Мичи Нтело

Резерви: 88. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 6. Христо Иванов, 14. Димитър Илиев, 7. Бакабар Дион, 11. Петър Андреев, 19. Владимир Медвед

Треньор: Александър Томаш

Ж.к: Атанас Илиев, Едгар Пашеко (Черно море); Мартин Райнов, Оливер Камдем, Ефе Али, Мартин Паскалев, Тодор Павлов (Локомотив)

Съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: "Тича", Варна