Лотарията на дузпите отреди второ място за младите надежди на Лудогорец на международния турнир VIVACOM CUP 2023. Финалният мач между "орлите" и Цървена звезда завърши 1:1 в редовното време. При наказателните удари гостите отбелязаха четири от четири, а разградчани пропуснаха два пъти за крайното 4:5.

Двата отбора изиграха най-стойностния двубой в турнира. В 6-та минута игралият много силно вратар Алекс Панайотов извади коварна топка, която летеше под напречната греда. В 17-та минута Лудогорец откри резултата чрез Ястиян Георгиев. В 25-та минута играч в зелено си отбеляза автогол и Цървена звезда изравни. Четири минути по-късно Николай Попов бе изведен очи в очи със стража на сърбите, но той спаси.

След почивката Джем Андонов нахлу отдясно в 40-та минута и стреля, но топката бе избита от вратаря. При добавката на Андонов пък бранител изби от голлинията.  В 44-та минута Алекс Панайотов се намеси добре след удар от границата на наказателното поле, а в 64-та минута спаси и дузпа, свирена за игра с ръка. В последната 70-та минута на редовното време Николай Попов проби добре и остана сам срещу вратаря, но ударът му бе блокиран.