Кош 0.1 секунди преди края носи първа победа за Бостън срещу Кливланд

Кош 0.1 секунди преди финалната сирена на Ейвъри Брадли донесе първи успех на Бостън във финала на Източната конференция срещу Кливланд Кавалиърс в залата на "кавалерите". Така "келтите" намалиха изоставането си в серията на 2:1 победи и имат възможност да изравнят победите в мач №4. В отсъствието на гарда и лидера на отбора Айзея Томас, Маркъс Смарт поведе своите съотборници към впечатляващ обрат. В средата на третата четвърт преднината за Кливланд достигна внушителните 21 точки и по всичко изглеждаше, че ще победи за 11 пореден път в тазгодишните плейофи и общо 14, ако броим трите победи във финала през 2016 година.

Бостън успя да поведе 4 минути преди края на двубоя след кош на Олиник, а 10.7 секунди преди края резултатът бе 108:108. Притежанието на топката бе в ръцете на "келтите", топката попадна в ръцете на Ейвъри Брадли, който я изстреля и 0.1 секунди преди края отбеляза тройка, донесла победата за Бостън.

Маркъс Смарт и Ейвъри Брадли бяха в основата на успеха. Смарт отбеляза 27 точки, а Ейвъри Брадли добави 20.

За Кливланд слаб двубой направи звездата ЛеБрон Джеймс, който не бе на познатото ниво. Кайри Ървинг бе най-резултатен за "кавалерите" с 29 точки, а Кевин Лав добави 28 точки, от които 21 от зоната за три точки.